Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Mobil Bursa Sohbet


EgE     27-10-20     Genel     172 Defa Okundu

Canlı Radyo Sitesi

Bursa’m Can Bursa’m hayat ışığım aşık olduğum şehrim Bursa’mın havası duası suyu doğa güzelliğini hangisini anlatsam bilemiyorum, Osmanlı’nın 6 sultanına ev sahipliği yapmasını imparatorluğun ilk başkenti Bursa’mın surlarını, ipeklerini, bıçaklarını Hacivat ve karagöz’ü anlat anlat bitmez. Bursa’nın müzeleri ve camileri güzel şehrimin Bursa’mın göz alıcı nimetleri …

Bursa Dünya mirasçısı olarak temsil edilmiştir sadece yapıları değil iskender kebap ve kestane şekeri tadına doyum olmaz. Lezzetleri ile gezilecek görülecek güzel şehrim altı enbiya dolu şehrim 7 bin yıllık en eski arkeolojik yapıya sahip kültürü geleneği çok güzel bir şekilde yansıtan şehir.Şehrimizde Tekstil Sektörünün Tarihini anlatacak olursak, 1.500 yıl evveline dayanmaktadır. Eski çağlarda en gözde ve değerli hammaddelerinden birisi olan ipeğin Çin’den getirilmesi ile beraber, ilk kez Çin’in dışında üretilmiş olması Bursa şehrimizin civarında M.S. 550 senelerinde gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu zamanında  dokumacılığın  merkezi olmuştur,  Bu devam eden süreçte,Bursa şehrimiz halen günümüzde de Türkiye’nin Tekstil merkezi olmaya devam etmektedir.

radyokeyfi

Bursa şehrimiz uzmanlık alanı Tekstil olan ; Tekstil donanımı güçlü milyonlarca dolarlık yatırıma sahip 8 binin  üzerinde firma da, 100 binden  fazla eğitimli ve nitelikli olan işgücü ile, yüksek teknoloji ürünü olan makinelerle, yenilikçi olan bir bakışla, Dünya standartlarına sahip olan üretimi ve 160’ın üzerindeki  ülkeye 2 milyar doları aşan  ihracatı gerçekleştirmektedir. Chat severleri böyle güzel şehir sohbetleri yapmak üzere www.Radyokeyfi.net isimli sitemize bekliyoruz.Canlı radyo keyfiyle sohbetin güzel olduğu chat ortamlarımıza sizleri bekliyoruz.

Ayrıca cantığı, süt helvası ve tahinli pidesi Bursa şehrimize ait yiyecek türlerindendir.

Mobil Chat Sitesi

Bursa da nerelere gidilir diye soracak olursanız Ulu Cami,Tophane, Cumalıkızık, kozahan, gölyazı, tirilye, mudanya ön planda gidilecek yerler derim ulaşım kolaylıkla sağlanır her yerine ben hep bunu derim, bursa için canım dağ havası istediğimi 20 dakika içinde Uludağ temiz bir hava alabilir veya canınız deniz havası mı istedi 20 dakikada Mudanya da güzel bir deniz havası alabilirsiniz evet Güzel şehir anlatmakla bitiremem gezmek ömürden değildir, gezmek hayat yeni bir bakış açısını sunar, gezilecek görülecek güzel bir yer bursa…

YaSMin’den Sevgilerle…

Mobil Bursa Sohbet

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Tren istasyonu başlıklı Dj olmak ister misin? Bize gel sohbete başla.., Komik anılar ve mobil chat konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

, , , , ,

Yorumlar (2 Yorum)

    Bursada Osmangazide 1 sene kadar yaşadım. Ben gerçekten Bursa’yı hem iyi tanıyan hemde çok seven biriyim. Çok güzel anlatmışsınız. Ellerinize sağlık. (:

    Emeginize kaleminize saglik.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


%d blogcu bunu beğendi: