Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Ömür Gedik Leylim Ley’i Yeniden Yorumladı!


admin     20-06-20     Haberler     155 Defa Okundu

Ömür Gedik Leylim Ley’i Yeniden Yorumladı!

Ömür Gedik  yeni projesinde, kendisinin de üyelerinden biri olduğu, Türk ve İranlı müzisyenlerden oluşan mistik rock grubu RAH ile işbirliği yaparak, adını kült olmuş eserler listesine altın harflerle yazdıran ”Leylim Ley” ile sevenleriyle buluştu.

Sabahattin Ali ve Zülfü Livaneli’nin ölümsüz eseri ”Leylim Ley”i yepyeni bir altyapıyla coverlayan ”Ömür Gedik”; “Müziği sadece bir eğlence aracı olarak kullanmayı değil, topraklarımızda mevcut olan mistisizmin anlam ve derinliğini aktarma aracı olarak kullanmayı amaçlayan RAH ile çalışmaktan ve grubun bir parçası olmaktan son derece mutluyum. Çalışmalarımız hem yurt içi hem de yurt dışında yayınlanacak projelerle devam edecek. Topraklarımızdaki değerli hazineleri, eşziz notalarımızı ve evrensel boyuttaki şarkı sözlerimizi, şiirlerimizi dünyaya açacağız.” dedi.

 Düzenlemesi Raşit Pekmezci’ye ait olan ”Leylim Ley” cover’ının Ercan Şencan tarafından Polenezköy Tabiat Parkı’ndaki ormanın derinliklerinde çekilen klibinde RAH kurucu üyelerinden Mareechi Asu ve Raşit Pekmezci de yer aldı.”Ömür Gedik”in klipte giydiği kırmızı pelerinin tasarımı modacı Binnur Caydaş tarafından hazırlandı

 

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Sezen Aksu'ya Dostlarından Sürpriz Klip! başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


%d blogcu bunu beğendi: